Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Велика Британија по двапати ќе ги тестира сите патници при влез во државата

Велика Британија ќе ги тестира сите патници кои пристигнуваат во таа земја двапати за коронавирусот, во обид да го контролира ширењето на нови варијанти на вирусот, објави „Телеграф“. Планот е тие да бидат тестирани двапати за време на 10-дневната изолација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close