ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Велика Британија одобри употреба на вакцините на Оксфорд и на АстраЗенека

Британското регулаторно тело одобри потреба на вакцините против Ковид-19 на Универзитетот Оксфорд и на фармацевтската фирма АстраЗенека

Back to top button
Close
Close