ЕвропаСвет.Слајдер

Велика Британија му даде целосен дипломатски статус на амбасадорот на ЕУ во Лондон

Велика Британија го призна целосниот дипломатски статус на амбасадорот на Европската унија во Лондон, ставајќи крај на спорот со Унијата, која ги затегна односите од Брегзит.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close