Svet.SlajderСветСвет.Портал

Велика Британија им воведе санкции на претставници на Зимбабве поради крвавите протести

Денешното соопштение гарантира дека овие лица нема да можат слободно да патуваат во Велика Британија, да користат пари преку британски банки или да профитираат од нашата економија“, се наведува во соопштението од британското Министерство за надворешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close