ЕвропаЕвропа.Портал

Велика Британија им порача на купувачите дека храна има во изобилство

Велика Британија денеска соопшти дека и покрај застојот на товарниот сообраќај поради блокираните граници, храна има во изобилство и оти луѓето не треба да се грижат дека може да дојде до недостиг во продавниците пред божиќните и новогодишните празници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close