Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Велика Британија и Турција се подготвуваат утре да склучат договор за слободна трговија

Тоа ќе биде прв договор откако премиерот Борис Џонсон постигна нов трговски договор со ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close