Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Велика Британија и ЕУ ги интензивираат преговорите за Брегзит

Европската унија денеска соопшти дека се договорила со Велика Британија да ги „интензивираат“ преговорите во обид да го спроведат Брегзит до закажаниот датум.

Back to top button
Close
Close