Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Велика Британија денеска воведува задолжителен карантин за патници од 30 високоризични земји

Британската Влада денеска ќе го објави планот за ограничен хотелски карантин за Британците кои се враќаат од 30 земји со висок ризик, опфатени со забраната за патување поради Ковид 19, пишува британски „Тајмс“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close