0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Велигден во Грција прилагоден на пандемијата, Мицотакис и Сакеларопулу оптимисти дека доаѓаат подобри денови

По пауза од една година, кога за време на ланскиот Велигден граѓаните останаа дома, вчера, Грците масовно ги посетија црквите, но повторно прославија поинаков Велигден, прилагоден на пандемијата, јави дописничката на МИА од Атина. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close