Дописници МКДОпштински вести

Велешките гимназијалци се запознаа со медиумската писменост и да градат критичка мисла

Во рамки на проектот „Читај меѓу редови“ на Фондацијата „Фокус“ и Медиумскиот средношколски форум, учениците од велешката гимназија „Кочо Рацин“ попладнево се запознаа со проектот во кој ќе бидат вклучени во наредните четири месеци, заедно со нивните врсници од гимназијата „Добри Даскалов“ од Кавадарци.

Back to top button
Close
Close