0_Спорт.ПорталОпштински вестиСпортФудбал

Велешкиот прволигаш ФК „Борец“ ќе се продава на Берза

На  денешниот состанок на ФК „Борец“,  сопственикот и претседател на клубот Кочо Анѓушев, соопштил дека клубот ќе се продава на Берза бидејќи е акционерско друштво, а цената на акциите е 25 илјади евра. Анѓушев им предложил на ветераните кои претендираат да го водат клубот да ја користат жиро сметката и печатите на клубот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close