Дописници МКДОпштински вести

Велешкиот Народен музеј доби седум проекти, четири од музејската и три од галериската дејност

ЛУ Народен Музеј од Велес на конкурсот на Министерството за култура од Програмата од национален интерес за 2021 доби седум проекти: четири од музејската и три од галериската дејност во вкупна вредност од 740 илјади денари од кои 590 илјади денари се за проекти од музејската а 150 илјади денари од галериската дејност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close