0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Велешкиот градоначалник Коцевски на Светскиот конгрес и саем на паметни градови во Барселона-Шпанија

Како градоначалник на првата општина во земјава со донесена Стратегија за развој на паметен град, градоначалникот на Велес, Аце Коцевски учествува на Светскиот конгрес на паметни градови во Барселона, Шпанија.

Back to top button
Close
Close