Дописници МКДОпштински вести

Велешки ЈКП „Дервен“ со апел до потрошувачите сметките да ги плаќаат електронски

Поради состојбата со коронавирусот во државата ЈКП „ДЕРВЕН“ – Велес ги потсетува сите граѓани дека како нивни корисници бесплатно може да ги користат онлајн услугите за детална проверка на сметките за потрошена вода и електронско плаќање на доставените до нив сметки за комуналните услуги.

Велес, 12 април 2021 (МИА) – Поради состојбата со коронавирусот во државата ЈКП „ДЕРВЕН“ – Велес ги потсетува сите граѓани дека како нивни корисници бесплатно може да ги користат онлајн услугите за детална проверка на сметките за потрошена вода и електронско плаќање на доставените до нив сметки за комуналните услуги.

За да можат да ги користат услугите потребно е да се најават во системот на www.e-derven.mk“. Како што посочуваат, плаќањето е без провизија, брзо, сигурно и едноставно.

На овој начин граѓаните ќе избегнат посета на банки, пошти и наплатни центри.

-За подетални информации и забелешки можете да не контактирате на support@jkp-derven.com.mk или на телефон 043/231-011 локал 134. За да можете да го користите системот за е-наплата потребно е да извршите регистрација и тоа со следните податоци: е- маил адреса, лозинка, име и презме, шифра на корисник и телефон, соопштија од ЈКП „ДЕРВЕН“ – Велес.ад/бт/

Таг
Back to top button
Close
Close