Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Велешанец баран со меѓународна потерница уапсен на преминот Ќафасан

На граничниот премин Ќафасан на албанско-македонската граница, кај Струга, уапсен е македонски државјанин баран со меѓународна потерница издадена од словенечките власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close