0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

Вечера на лидерите на Западен Балкан со Борел идната недела во Брисел

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ, Јосеп Борел, потврди дека идната недела се поканети на вечера шесте лидери на земјите од западен Балкан за да се разговара со нив за стратегијата на ЕУ во регионот, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close