0_Спорт.ПорталКошарка

Вејд демантира дека ќе се кандидира за генерален менаџер на Чикаго

Чикаго Булс најави дека го започна процесот на наоѓање нов генерален менаџер. Поранешниот играч на тимот, Двејн Вејд, коментирајќи го соодветниот пост на Твитер, напиша дека „тој знае една личност“ за таа позиција во Булс и демантира своја кандидатура.

Чикаго, 4 април 2020 (МИА) – Чикаго Булс најави дека го започна процесот на наоѓање нов генерален менаџер. Поранешниот играч на тимот, Двејн Вејд, коментирајќи го соодветниот пост на Твитер, напиша дека „тој знае една личност“ за таа позиција во Булс и демантира своја кандидатура.

Твитот на Вејд беше толкуван како навестување за сопствена кандидатура, но екс-кошаркарот увери дека не е така.

– Не, не, јас не зборувам со себе. Јас навистина знам некој, напиша Вејд. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close