0_Sport,PortalFutboll

Vdiq legjenda e Atletiko Madrid, Hoze Luis Kapon

Futbollisti legjendar i Atletiko Madrid, Hoze Luis Kapon vdiq  në moshën 70  vjeçare. "Marka" spanjolle citon se Kapon e ka humbur betejën me sëmundjen e Parkinsonit  me të cilën është diagnostifikuar para disa viteve.

Madrid, 29 mars 2020 (MIA) –Futbollisti legjendar i Atletiko Madrid, Hoze Luis Kapon vdiq  në moshën 70  vjeçare. “Marka” spanjolle citon se Kapon e ka humbur betejën me sëmundjen e Parkinsonit  me të cilën është diagnostifikuar para disa viteve.

Kapon  një dekadë të tërë e ka mbajtur fanellën e Atletiko Madrid (1970-1980), periudhë në të cilën fitoi dy tituj të kampionatit në Primera,  një  në Kupën nacionale dhe  një në Kupën Interkontinentale. sa/

Таг
Back to top button
Close
Close