СветСвет.Портал

Вчерашните протести во Хонг Конг најжестоките досега, уапсени повеќе од 180 лица

Властите во Хонг Конг се обидуваат да воведат ред по вчерашните најжестоки судири во речиси четиримесечните антивладини немири, во кои полицијата пукаше во тинејџер демонстрант и уапси повеќе од 180 лица.

Back to top button
Close
Close