0_Sport,PortalBasketbollRezultatet

Vazhdon seria e mposhtjeve për Golden stejt

Kampioni i trefishtë  në pesë vitet e fundit NBA dhe finalisti i vitit të kaluar, Golden stejt voriors vazhdon me lojërat e dobëta këtë sezon. "Voinite" mbrëmë u mposhtën nga Sharlot dhe e regjistruan mposhtjen e katërt të njëpasnjëshme dhe gjithsej 19-të në ligë.

Sharlot, 5 dhjetor 2019 (MIA) – Kampioni i trefishtë  në pesë vitet e fundit NBA dhe finalisti i vitit të kaluar, Golden stejt voriors vazhdon me lojërat e dobëta këtë sezon. “Voinite” mbrëmë u mposhtën nga Sharlot dhe e regjistruan mposhtjen e katërt të njëpasnjëshme dhe gjithsej 19-të në ligë.

Rezultatet e ndeshjeve nga NBA liga  të luajtura mbrëmë mes së mërkurës dhe të enjtes:

Sharlot – Golden stejt 106:91

Detroit – Milvoki 103-127

Orlando – Feniks 128-114

Atlanta – Bruklin 118:130

Boston – Majami 112:93

Çikago – Memfis 106:99

Oklahoma – Indijana 100:107

Dalas – Minesota 121:114

Juta-Los Anxhelos lejkers 96:121

Portland-Sakramento 127:116.

Me bilanc prej 19 fitoreve dhe tre mposhtjeve  liderë në të dy konferencat janë LA lejkers (Perëndim) dhe Milvoki baks (Lindje). sa/

Таг
Back to top button
Close
Close