EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Vazhdojnë protestat në Poloni për shkak ligjit për abort

Aktivistët për të drejtat e grave dhe disa mijëra njerëz që i mbështesin ato, protestuan për të pestën ditë me radhë në të gjithë Poloninë dje për shkak të ashpërsimit të ligjit për abort.

Back to top button
Close
Close