0_Спорт.ПорталSport.SlajderТенис

Вавринка го откажа настапот на Ролан Гарос

Поранешниот победник на Роланд Гарос, Швајцарецот Стан Вавринка (36) го откажа настапот на овогодишното издание на парискиот грен-слем, откако не успеа навреме да закрепне по операцијата на левото стапало

Back to top button
Close
Close