0_Спорт.ПорталФудбал

Ватфорд си најде нов менаџер

Стратегот го замени Кике Санчез Флорес, кој беше отпуштен пред околу една недела, по пораз од Саутемптон со 1:2.

Ватфорд, 7 декември 2019 (МИА) – Ватфорд официјално го објави новиот менаџер на тимот. Се работи за Најџел Пирсон, кој ги презема „стршлените“ до крајот на сезоната.

Стратегот го замени Кике Санчез Флорес, кој беше отпуштен пред околу една недела, по пораз од Саутемптон со 1:2.

Шпанецот помин околу 90 дена на чело на Ватфорд.

Таг
Back to top button
Close
Close