0_Web_АктуелноДописници МКДОпштество

Василичарски оган во водите на Охридското Езеро

Нуркачите од Нуркачкиот клуб „Амфора“ од Охрид и оваа година на невообичаен начин на православните верници им го честитаа празникот Василица и Православна нова година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close