0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Василевска: Пописот нема да биде одраз на реалноста, туку на политички договор

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти тоа нема да биде реален статистички попис, туку реализација на политички договор помеѓу Зоран Заев и Али Ахмети, односно треба да донесе бенефит помеѓу коалициските партнери.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close