Svet.SlajderСветСвет.Портал

Вашингтон со критика до Пекинг заради наметнување на изборниот закон во Хонг Конг

-САД ги осудуваат актуелните напади од Народна Република Кина врз демократските институции во Хонг Конг, изјави портпаролот на американскиот Стејт департмент, Нед Прајс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close