Svet.SlajderСветСвет.Портал

Вашингтон потврди продолжување на Нов СТАРТ

САД денеска го потврдија продолжувањето на петгодишниот договор за контрола на нуклеарно оружје Нов СТАРТ, што Русија веќе го потпиша, соопшти американскиот државен секретар Ентони Блинкен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close