0_Спорт.ПорталКошаркаРезултати

Вашингтон постигна 131 поен против Милвоки и пак загуби

Кошаркарите на Вашингтон визардс одиграа ефикасен дуел на гостувањето кај Милвоки бакс, но и покрај 131 постигнат поен, загубија, бидејќи домаќините броеја до неверојатни 151. Резултатот по четвртини: 42:28, 46:35, 29:41 и 34:27.

Милвоки, 29 јануари 2020 (МИА) – Кошаркарите на Вашингтон визардс одиграа ефикасен дуел на гостувањето кај Милвоки бакс, но и покрај 131 постигнат поен, загубија, бидејќи домаќините броеја до неверојатни 151. Резултатот по четвртини: 42:28, 46:35, 29:41 и 34:27.

Ова беше најефикасниот меч во НБА лигата од осумте одиграни ноќта меѓу вторник и среда.

Резултати на другите седум средби:
Шарлот – Њујорк 97:92
Филаделфија – Голден Стејт 115:104
Кливленд – Њу Орлеанс 111:125
Торонто – Атланта 130:114
Мемфис – Денвер 104:96
Мајами – Бостон 101:109
Далас – Феникс 104:133.

Натпреварот Лос Анџелес лејкерс – Лос Анџелес клиперс е одложен.

Лејкерс е лидери на Западот со 36 победи и 10 порази. Во Источната конференција убедливо прв е Милвоки бакс со 41 победа и шест загубени натпревари. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close