СветСвет.Слајдер

Вашингтон пост: Во Кабул тајна средба помеѓу директорот на ЦИА и талибанскиот лидер Барадар

Директорот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА), Вилијам Барнс во Кабул тајно се сретна со шефот на талибанската политичка служба, Мула Абдул Гани Барадар, објави „Вашингтон пост“, повикувајќи се на неименувани американски извори

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close