0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

„Вашингтон пост“: Трамп вршел притисок врз изборни официјални лица во Џорџија

„Вашингтон пост“ објави делови од аудио снимка од вчерашниот телефонски разговор во кој Трамп се обидел да пласира неосновани тврдења за изборни нерегуларности.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close