Svet.SlajderНекатегоризираноСвет

„Вашингтон пост“ со поддршка за Бајден на претседателските избори

Американскиот дневен весник „Вашингтон пост“ денеска објави дека го поддржува демократскиот кандидат Џо Бајден на претседателските избори, што ќе се одржат на 3 ноември

Back to top button
Close
Close