Svet.SlajderСвет

Вашингтон пост: Русија ќе го опреми Иран со софистициран сателит

Русија ќе му испроача сoфистициран сателит на Иран, со што ќе се подобрат неговите капацитети за шпионажа, објави денеска Вашингтон пост

Back to top button
Close
Close