Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Вашингтон пост: Бајден утре ќе нареди обврзна вакцинација за сите вработени во федералните органи

Претседателот на САД Џо Бајден се очекува во четврток да нареди обврзна вакцинација за сите вработени во федералната влада. Ова денеска го објави Вашингтон пост.

Back to top button
Close
Close