СветСвет.Слајдер

Вашингтон пост: Американскиот држајанин Санон планирал да ја преземе власта на Хаити

Приведениот американски државјанин на Хаити, Христијан Санон, кого локалните власти го сметаат за наводен координатор на операцијата за атентат врз претседателот Жовенел Моиз, планирал преземање на власта и формирање на „лична гарда“, објави Вашингтон пост, повикувајќи се на документите и сведоштвата на луѓето запознаени со овие планови

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close