Дописници СветСветСвет.Портал

Вашингтон пост: Администрацијата на Бајден нема да ги „рестартира“ односите со Русија

Претседателот на САД, Џо Бајден, не планира да ги „рестартира“ односите со Русија, како што правеа многу негови претходници по крајот на Студената војна, соопшти денеска Вашингтон пост.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close