Svet.SlajderСветСвет.Портал

Вашингтон и Париз апелираат за итно формирање на влада во Либан

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен и шефот на француската дипломатија Жан-Ив Ле Дриан денеска побараа без одложување да се формира влада во Либан доколку сака структурна и долгорочна поддршка од меѓународната заедница

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close