Svet.SlajderСвет

Вашингтон го оспори одбивањето за екстрадиција на Асанж

Соединетите Американски Држави поднесоа жалба против одбивањето основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, да биде екстрадиран од Велика Британија.

Back to top button
Close
Close