СветСвет.Портал

Вашингтон ги суспендираше дополнителните царини за шест земји

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден соопшти денеска дека ќе ги суспендира царинските казни за шест земји, вклучувајќи ги Велика Британија, Шпанија и Италија, сè додека не се постигне договор во рамки на Организацијата за економска соработка и развој (ОЕЦД) и Г20 во врска со спорот околу дигиталните услуги.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close