СветСвет.Слајдер

Вашингтон: Американските фирми во Хонг Конг под зголемен ризик

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден неделава ќе ги предупреди американските компании за зголемениот ризик за деловно работење во Хонг Конг поради најавите на Кина за воспоставување поголема контрола врз тој финансиски центар, обајави Фајненшл тајмс

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close