СветСвет.Слајдер

Вашингтон ја враќа обврската за носење маски во затворен простор

Американскиот главен град Вашингтон повторно воведува задолжително носење заштитни маски во затворени простории, без разлика дали граѓаните се вакцинирани или не.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close