Svet.SlajderСветСвет.Портал

Вашингтон ја поддржува кандидатката од Африка за директорка на СТО

САД соопшти дека дава „силна поддршка“ на Нгози Оконџо-Ивеали за функцијата генерална директорка на Светската трговска организација (СТО), со што го повлече американското вето кое администрацијата на Доналд Трамп го стави на кандидатурата на Нигеријката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close