Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Васева и Тануровска-Ќулавковски кокураторки на изложбата во Музејот на современа уметност во Љубљана

Во Музејот на современа уметност Метелкова во Љубљана денеска се отвора изложбата „РЕАЛИЗИРАЈТЕ! СПРОТИВСТАВЕТЕ СЕ! РЕАГИРАЈТЕ! Перформанс и политика во 1990-тите во постјугословенскиот контекст“, а кураторки од Северна Македонија се Ивана Васева и Биљана Тануровска–Ќулавковски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close