0_Web_Насловна-слајдерБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вархеји: „Нон пејпер” документите се невистинити, никој сериозен не би поставил тема за промена на границите

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји, кој денеска престојуваше во Тирана, новинарите го прашаа и околу „нон пејпер" за промена на границата меѓу Србија и Косово, јави дописничката на МИА од Тирана.

Back to top button
Close
Close