0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерБалканДописници Свет

Вархеји: Работиме на интеграција на Западен Балкан во ЕУ пазарот пред полноправно членство

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, се обрати попладнево пред Виенскиот економски форум преку видео врска за да ги презентира придобивките од Економскиот и инвестицискиот план на Европска Унија за Западен Балкан и економските перспективи на регионот, јави дописничката на МИА од Брисел

Back to top button
Close
Close