Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Вархеји и честиташе на црногорската Влада, повика на забрзување на реформите

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји го честиташе формирањето на новата Влада во Црна Гора и повика на продолжување на работата на реформите во земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close