Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вархеји: Албанија ги исполни условите за прва меѓувладина конференција со ЕУ

Во Брисел денеска се одржа единаесеттиот Совет за стабилизација и асоцијација помеѓу ЕУ и Албанија,при што Европската Комисија оцени дека Тирана е подготвена за првата меѓувладина конференција и ќе побара од земјите членки зелено светло, јави дописничката на МИА од Брисел

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close