Svet.SlajderЕвропа

Варга: Унгарија сака да ја запре илегалната миграција

Во интервју за германскиот неделник „Цајт“, унгарската министерка за правда, Јудит Варга, изјави дека унгарската Влада не сака да ја гледа Европа како дестинација за мигрантите и дека „сака да ги запре миграциите наместо да управува со нив“.

Back to top button
Close
Close