0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Варди спречи рекорд на Манчестер јунајтед во Премиерлигата

Манчестер јунајтед не успеа да го израмни рекордот од 11 последователни победи на гостински терен во Премиерлигата, откако попладнево одигра 2:2 против Лестер во воведниот натпревар на „Boxing day“ во англискиот шампионат

Back to top button
Close
Close