0_Спорт.ПорталРезултатиФудбал

Варди со нови два гола, Лестер ја згази Астон Вила

Ова беше осма последователна победа за „лисиците“, кои остануваат на 6 бода од Ливерпул со 38, но веќе му бегаат 6 бода на третиот Манчестер Сити.

Бирмингем, 8 декември 2019 (МИА) – Џејми Варди постигна нови два гола, а Лестер ја продолжи победничката низа по победата над Астон Вила со 4-1.

Ова беше осма последователна победа за „лисиците“, кои остануваат на 6 бода од Ливерпул со 38, но веќе му бегаат 6 бода на третиот Манчестер Сити.

Варди, од друга страна, ја зголеми својата серија со тоа што погоди на осми последователен натпревар во Премиер лигата, откако веќе има 11 голови на вкупно 16 дуели досега во сезоната.

Резултати од Премиер лигата:

Астон Вила – Лестер 1:4
Њукасл – Саутемптон 2:1
Норвич – Шефилд Јунајтед 1:2

Таг
Back to top button
Close
Close