0_Спорт.ПорталРакомет

Вардар триумфално против Нексе во Нашице

Ракометарите на Вардар го совладаа Нексе во Нашице со 31:30 во првиот четвртфинален меч во регионалната СЕХА лига.

Нашице, 8 март 2020 (МИА) – Ракометарите на Вардар го совладаа Нексе во Нашице со 31:30 во првиот четвртфинален меч во регионалната СЕХА лига.

Најефикасен кај „црвен-црните“ беше Тимур Дибиров со 12 гола, Сташ Скубе даде шест. Прв стрелец во поразената екипа беше Пешиќ со седум гола.

Реваншот меѓу Вардар и Нексе е наредната недела во Скопје. Победникот во четврт-финалната серија ќе се пласира на Фајналфор турнирот во Задар од 3 до 5 април. сѓд/лв/

Back to top button
Close
Close